Sözde Soykırım Yalanı

Biz Asya ve Avrupa Kıtalarını birbirine bağlayan Anadolu yarımadasında yaşayan ve dünya genelinde 300 milyonu aşkın nüfusu ile Türk Milleti’nin ta kendisiyiz. Köklü tarih ve sanat mirasıyla dünyanın, yüzü ak olan nadir milletlerinden biriyiz. Bizi soykırımla suçlayanlar bugünlerde yaptıklarımıza baksın attıkları iftirayı tekrar düşünüp var ise vicdanlarında tartıp tekrar gözden geçirsinler. Ulusumuzun kanında farklılıklara saygı ve insana insan olduğu için değerin ve hoş görünün olduğunu anlamamak için ya cahil olmak yada gafil olmak gerekir.

Vicdan mukayesesi güçlü olanlar elbette Türk milletinin ferasetini ve vicdani hürriyetini bir bakışta görür.

Bir tarafta bizi soykırımla suçlayan batı öteki tarafta bütün bu olanlara karşı hem salgın hem de diğer insani yardımlaşma ve dayanışma nedeniyle farklı coğrafyalara yardım eli uzatan Türkiye. Devletimiz yaptıklarıyla bizi suçlayanların yalanlarını bir kez daha yüzlerine vurdu. Yapılan art niyetli tutumlara hoşgörüyle yaklaştı. Atalarımızın güzel bir sözü vardır. Hepimizin bildiği gibi:

“iyiliğe iyilik her kişinin harcı kötülüğe iyilik er kişinin harcı”

Anonim

Bizi soykırım yapmakla suçlayan sözüm ona “medeniyet timsali” ülkelere bakalım. 1954-1962 yılları arasında 1.5 milyon Cezayirliyi katleden Fransa, geçenlerde çıkardığı yasa ile “ermeni soykırımı olmadı diyenleri” cezalandırma kararı aldı.

Almanya Hitler önderliğinde 11 milyon insanı katletti. “Ancak soykırımı Türkler yaptı demek mi!!!” buna kargalar bile güler doğrusu. Elbette Türk’ü tanıyan batılılarda vardı.

Cezayir'de fransız askeri

Türk kimdir ?

Türk’ten bahsediyorum. Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen. Türk, dost yanında ve silahsız kalmış düşman karşısında bir seher yelidir. Berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli kasırgaya, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize, fıtrında asalet uçan bu gülü yıldırıma çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur!”

İtalyan Şair Torquato Tasso
Suriyede Türk askeri

Gerçekten soykırım arayanlar gidip Afrika’da olanlara baksınlar. Srebrenitsa ya da hocalı soykırımına baksınlar. Bizi katillikle suçlayanlar ellerindeki kanı sürecek başka yer bulsunlar. 4000 yıllık şanlı Türk Tarihi onların iftiralarıyla kirlenmez. Ancak batının yalanlarına bir yenisi daha eklenir. sözüm ona sanatçıyım diye gezinen lakin tarihten ve hakikatten haberi olmayan o sahıs tarih bilmediği gibi bizi soykırımla suçlayarak haddini de bilmediğini göstermiş oldu.

Kıymetli Belgelerle tarih okuyucuları sözlerimi iyi niyet dileklerimle bitiriyorum ve sizlerden fikir, öneri ve kıymetli yorumlarınızı bekliyor esenlikler diliyorum.

Yeni Yazılardan Haberdar Ol!