İslam Dünyası Dağınık Siyonizm Hedefine İlerliyor!

Tarihçi Yazar Mehmet Işık, sosyal medya uygulaması Facebook üzerinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Facebook’ta kendi sayfasından açıklama yapan Tarihçi Mehmet IŞIK “İslam Dünyası Dağınık Siyonizm Hedefine İlerliyor!” şeklinde açıklamalarda bulundu. Açıklamanın devamı şu şekilde;

 1. İsrail Meselesi-Sultan II. Abdülhamid Han’ın canı ve tahtı pahasına karşı koyduğu Siyonizm Politikası, İngilizlerin Belfor Deklarasyonu yoluyla kademe kademe başarılı oldu.
 2. Şerif Hüseyin ve çocukları Osmanlı’ya ihanet ederek süreci hızlandırdılar.
 3. Bazı Arap şeyhleri ve mülk sahipleri Yahudilere toprak satarak Yahudilerin bölgeye yerleşmesini fırsat verdiler.
 4. Önce Stalin Rusya’da, sonra Hitler Avrupa’da Yahudileri katletmeye başlayınca Siyonizm bunu fırsata çevirdi, Rusya ve Polonya üzerinden başlayan göç dalgasını Filistin topraklarına yönlendirdi. İngiliz sömürgesindeki Filistinin topraklarına hızla yerleştirildiler.
 5. İsrail 1948’de bağımsızlığını ilan etti, tanıyan ilk Müslüman ülke maalesef ki 26 Mart 1949’da Türkiye oldu!
 6. Arap devletleri 1967’de 6 Gün Savaşlarında ABD ve AB destekli İsrail’e yenildikten sonra bir daha İsrail gündemiyle bir araya gelemediler, gelmediler. Zaten çoğunda darbeler oldu, diktatörler hep siyonistlerin hizmetinde oldu.
 7. Arafat, Fransa destekli Filistin politikasında çok başarı sağlayamadı.
 8. Iran, İsrail yahut Siyonizm düşmanı olduğunu iddia etse de hem Kuzey Irak’ta hem de Filistin, Suriye ve Lübnan topraklarında İsrail ile danışıklı dövüş halinde Fars Milliyetçiliğine uygun politikalar geliştirmeye devam etmekte. İran’daki Yahudi lobisi de bu durumdan ziyadesiyle memnun.
 9. Türkiye’nin ONE MİNUTE çıkışı ve Mavi Marmara siyaseti ve arkasından gelen maslahatgüzar seviyesindeki ilişkiler! Doğu Akdeniz gaz meselesi, Ermeni Meselesi ile Suriye ve PKK meselelerinde İsrail’in Türkiye karşındaki düşmanca tavrı,
 10. Şaron’un cenazesinde ağlayan Mahmud Abbas, Türkiye’ye karşı Suud, Mısır, BAE ve Bahreyn gibi sözde ümmet coğrafyasının birleşmesine rağmen Türk Milleti’nin Filistinli kardeşlerinin yanında olması…
  İslam Dünyası’nın birbirini yediği bir dönemde Siyonizm Arz-ı Mev’ud da emin adımlarla ilerliyor! Allah sonumuzu hayır etsin, İsrail zulmünde inleyen Müslümanlara yardım etsin.

şeklinde beyanlarda bulundu.

İslam Dünyası Dağınık Siyonizm Hedefine İlerliyor
Tarihçi Mehmet IŞIK “İslam Dünyası Dağınık Siyonizm Hedefine İlerliyor!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tarihçi yazar Mehmet IŞIK kimdir? Bu konu hakkında en yakında yazı kaleme alacağım. Ama kaynak olsun diye buraya bir link bırakıyorum. Mehmet IŞIK hakkında ve bu yazdığı yazı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yazımı okuduğun için teşekkürler. Üzerinde çalıştığım yazım hakkında önceden bildirim almak için aşağıya mail adresini kaydetmen yeterlidir. Ve buraya tıklayarak diğer yazılarıma da göz atabilirsin. Görüşmek üzere…

Yeni Yazılardan Haberdar Ol!