Doğu Ekspresi ile Eşsiz Bir Yolculuk

Son yıllarda oldukça ünlü olan yerli-yabancı birçok turistin mutlaka deneyeceğim dediği ve hayalini kurduğu bir serüven… Doğu Ekspresi…

DOĞU EKSPRESİ
http://doğuekspresi

Karlar şehri Kars’ı Doğu Ekspresi ile keşfedin. Eşsiz güzelliklere sahip olan bir şehir olan Kars’a Ankara’dan trenle gelmeye ne dersiniz. Ankara Garı’ndan sabah 08:00’da hareket eden ve ertesi gün akşam 20:00’da Kars’a varan trende yataklı odalarınızda muhteşem bir deneyim.

http://doğuekspresi

Yanınıza alacağınız yiyeceklerle odanızda manzara eşliğinde keyifli saatler geçirebilir ya da trende bulunan lokantada aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. (Doğu Ekspresi)

Yaklaşık 24 saatlik tren macerası sırasında bir birinden güzel ve eşsiz dostluklarla Anadolu’yu tren penceresinden keşfedeceksiniz. Son durak olan Kars’a vardığınızda bu küçük Anadolu şehrinde barok tarzı mimari ve çıkmaz sokağı olmayan masalımsı bir şehir sizi kucaklayacak. Antik bir müzeyi anımsatan şehir sizi mimari yapısıyla etkileyecektir. Binalar yapı şekli olarak Avrupai şehirleri anımsatmaktadır. (Doğu Ekspresi)

Kış ayındaysanız ve kar yağıyorsa çok şanslısınız. Çünkü karın bu şehre ne kadar yakıştığına şahit olacaksınız. Şehirde bir birinden güzel butik oteller ve eğlence yerlerinde takılabilir. Kışın Sarıkamış kayak merkezine gidebilirsiniz. Kristal karların Alplerden sonra yağdığı tek yer olan Sarıkamış’ta bu karların kayakların altında nasıl dans ettiğine şahit olacaksınız. (Doğu Ekspresi)

Ayrıca tamamı buzullarla kaplı Çıldır Gölünde drift yapabilir veya atlı kızağa binebilirsiniz. Burada bulunan balıkçılarla tanışabilir Eskimo usulü göl üzerindeki buzu kırarak balık tutabilirsiniz. Gölün etrafında bulunan restoranlarda oturup yöresel yemekler veya balık yiyebilirsiniz. Burada tavsiye edebileceğimiz restoran birçok ünlünün de ziyaret ettiği güzel bir balık lokantası olan “Atalay’ın Yeri”dir.

kışı ayrı yazı ayrı güzellikte olan Ani antik şehrini de seyahatinize ekleyip doyasıya eğlenmek ve güzel bir tatil geçirmek sizin elinizde. Üstelik özel bir araca da ihtiyacınız yok. Kars Valiliği sabah 9:30’a koyduğu servis hizmeti ile kolayca gidebilirsiniz. Ermenistan sınırında bulunan bu eşsiz şehir sizi ilk gördüğünüz andan itibaren büyüleyecek ve hayallere götürecektir. Yüzyıllar boyu birçok devlete ev sahipliği yapan Ani Şehri Selçukluların Anadolu’ya gelişiyle bir Türk-İslam şehri hüviyeti kazanmış ve günümüze kadar da Türk hakimiyetinde kalmıştır.

www.belgelerletarih.com

2 thoughts on “Doğu Ekspresi ile Eşsiz Bir Yolculuk”

  1. Geri bildirim: Ani Harabeleri - Gez-Gör - Site başlığı Belgelerle Tarih Site başlığı

  2. Geri bildirim: Truva Savaşı Efsane mi? Gerçek mi? - Genel - Belgelerle Tarih

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top